Ludowcy zjechali do Obornik

Najnowsze Polityka Wydarzenia

OBORNIKI. 4 lutego w Obornikach na zaproszenie posła na Sejm Rzeczypospolitej Krzysztofa Paszyka spotkali się członkowie i sympatycy PSL z całej Wielkopolski.

Gospodarz otwierając spotkanie odniósł się do wydarzeń z 13 stycznia w Gdańsku.

-Miałem wiele wątpliwości, czy w czasach, kiedy co dzień mamy do czynienia z otwarciem nowego frontu wojny polsko-polskiej, kiedy normalny język wypiera mowa nienawiści, kiedy Polaków coraz więcej dzieli aniżeli łączy, jest jeszcze miejsce na to, żeby politycy spotkali się w jednym miejscu.   Jednak patrząc na to, ilu z Państwa przyjęło to zaproszenie, tych wątpliwości się wyzbyłem – mówił Krzysztof Paszyk.

Na zakończenie nawiązał do zbliżających się wyborów do Europarlamentu oraz jesiennych wyborów do Parlamentu.

Wszystkim ugrupowaniom politycznym życzę odpowiedzialności za sytuację, w której znalazła się Polskadodał.

W spotkaniu wziął również udział Eurodeputowany Andrzej Grzyb, który odniósł się w swoim wystąpieniu do minionych wyborów samorządowych i trwających właśnie wyborów sołtysów i rad sołeckich.

-Za wszystko, co zrobiliście przygotowując się do wyborów, za ich wynik, za merytoryczną kampanię, w której pokazaliście istotę samorządności, czyli współpracę, dziękuję.   Istotą samorządu jest reprezentowanie lokalnej społeczności, znalezienie wspólnego języka. Wyciągnijmy rękę do naszych kolegów, także tych, co nas krytykują, bo istotą samorządności jest współpraca. To znak czasu, zmieniają się nasze sposoby myślenia, podkreślamy ważną rolę kobiet – powiedział zauważając coraz większy udział kobiet na stanowiskach sołtysów.

Podczas uroczystości legitymację członkowską PSL-u odebrał Jan Filip Libicki, który w szeregi partii wstąpił w październiku ubiegłego roku.

 

Remigiusz Wojtera