Z łupem poszedł do lombardu

Czarnków Na sygnale Najnowsze Wydarzenia
KRZYŻ WLKP. Kryminalni z krzyskiego komisariatu zatrzymali 37-latka, który ukradł narzędzia ze sklepu ogólnobudowlanego, a następnie sprzedał je w lombardzie. Mężczyznę zarejestrował sklepowy monitoring. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed Sądem.

4 lutego br. policjanci z krzyskiego komisariatu otrzymali informację o kradzieży narzędzi w jednym z miejscowych sklepów. Ich wartość pokrzywdzony oszacował na kwotę ponad 800 złotych. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do poszukiwania sprawcy tego przestępstwa. Szczegółowo przejrzeli sklepowy monitoring.Kamera zarejestrowała całe zdarzenie.

-Kryminalni w ciągu kilku godzin ustalili tożsamość złodzieja. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec Krzyża Wlkp., który przebywał już wcześniej w zakładzie karnym za podobne przestępstwa. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Mundurowi odzyskali skradzione narzędzia, które 37-latek sprzedał w lombardzie – informuje mł.asp. karolina Górzna -Kustra z czarnkowskiej Policji. –Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, lecz kara mężczyzny będzie wyższa o połowę, bowiem działał on w warunkach tzw. recydywy.

(Red.)

 Fot. KPP Czarnków