Jechał na haju i z amfą

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

KRAJENKA. Policjanci Zespołu Patrolowo Interwencyjnego Komisariatu Policji w Krajence podczas kontroli drogowej zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który posiadł przy sobie amfetaminę i kierował samochodem pod wpływem narkotyków.

12 lutego po północy w Krajence na ul. Dworcowej policjanci zatrzymali do kontroli opla corsę. Autem podróżowało dwóch mieszkańców Krajenki, 32 -letni kierowca wraz z 26-letnim pasażerem.

Podczas prowadzonej kontroli 32- latek zachowywał się nerwowo i był wyraźnie pobudzony, co wskazywało na to, że może być pod wpływem środków odurzających. Policjanci przeprowadzili więc szczegółową kontrolę auta, podczas której znaleźli folię aluminiową z zawartością białego zbrylonego proszku. Kierowca oświadczył, że jest to jego amfetamina. Badania testerem narkotykowym potwierdziły, że ujawniona i zabezpieczona substancja to amfetamina. Badanie również wykazało, że 32- letni mieszkaniec Krajenki kierował pojazdem mając w organizmie zakazane środki.

Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozi za to do trzech lat pozbawienia wolności. Ponadto 32-latek odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środka odurzającego. Grozi za to do 2 lat pozbawienia wolności wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami.

(Red.), IW/KPP Złotów