Wypożyczalnia rowerów rehabilitacyjnych w Wałczu już otwarta!

Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. We wtorek, 12 lutego w Wałczu została uruchomiona wypożyczalnia trzykołowych rowerów rehabilitacyjnych. Pojazdy pozyskał Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy, mieszczący się przy ul. Sądowej 9. Z rowerów bezpłatnie mogą korzystać niepełnosprawni: dzieci, młodzież i dorośli.

W wypożyczalni do dyspozycji jest 6 rowerów w trzech rozmiarach. Są to pojazdy specjalnej konstrukcji, stabilne i wygodne w użytkowaniu rowery rehabilitacyjne, umożliwiające prowadzenie aktywnego stylu życia osobom dotkniętym niepełnosprawnością.

 

Działanie placówki opierać się będzie się na zasadzie wypożyczenia roweru na określony czas lub przekazania pojazdu „z ręki do ręki” – osoby poprzez kontakt z koordynatorem będą wzajemnie przekazywać sobie rowery bez konieczności każdorazowego przewożenia ich do punktu.

Poszukujemy kolejnych, chętnych podmiotów do współpracy przy prowadzeniu lokalnych punktów wypożyczeń w innych miastach. Napisz do nas na: fundacja@ecotextil.pl więcej informacji na: https://ecotextil.pl/rowery-eco-textil/

 

Info: Edyta Czapczyńska, UM Wałcz