Nawałnice i pożary

Piła
POWIAT PILSKI. W czwartkowe popołudnie nad powiatem pilskim odnotowano silne opady deszczu połączone z porywistym wiatrem. Gwałtownie zmieniające się warunki atmosferyczne wyrządziły wiele szkód.
Strażacy wyjeżdżali 49 razy na interwencje, podczas których usuwali powalone drzewa blokujące drogi, zabezpieczali uszkodzone dachy domów  i zerwane przez silny wiatr linie energetyczne.
-W związku z nawałnicą jedna osoba została poszkodowana. Był to kierowca, którego auto podczas jazdy zostało przygniecione przez drzewo – informuje bryg. Zbigniew Szukajło z KP PSP w Pile.
W trakcie nawałnicy odnotowano również niebezpieczne pożary zagrażające uprawom zbóż oraz obszarom leśnym. Najpoważniejszy pożar miał miejsce w Ługach Ujskich, gdzie spłonęło 40 arów lasu.
Z ogniem walczyło 10 zastępów straży pożarnej.
W akcjach ratowniczych uczestniczyli strażacy z Piły oraz z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu całego powiatu pilskiego. W celu zapewnienia jak najszybszego dotarcia służb ratowniczych na miejsce zdarzeń, strażacy zwiększyli liczbę osób dyżurujących pod telefonami alarmowymi oraz stany osobowe w jednostkach.
Fot.: KP PSP Piła, www.112pila.pl