Jest areszt za spowodowanie śmiertelego wypadku

Na sygnale Najnowsze Wałcz Wydarzenia
WAŁCZ. Wczoraj postanowieniem sądu w Wałczu 23- letni kierujący, który spowodował wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym, trafił na 3 miesiące do aresztu. Młody mężczyzna prowadził pojazd będąc stanie nietrzeźwości oraz mimo zakazu sądowego. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12.
Do zdarzenia doszło kilka dni temu, w godzinach wieczornych na drodze wojewódzkiej W 178. Na odcinku drogi Chwiram – Wałcz 23-letni kierujący samochodem osobowym marki Opel Astra, będąc w stanie nietrzeźwości na łuku drogi, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas drogi, po czym uderzył pojazdem w przydrożne drzewo. W wypadku śmierć na miejscu poniósł 23 letni pasażer. Okazało się, że 23 letni kierujący prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości oraz mimo wydanego wcześniej zakazu sądowego. Urządzenie do pomiaru stanu trzeźwości pokazało u niego wynik ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu -relacjonuje asp. Beata Budzyń z KPP w Wałczu.
Mężczyzna trafił na obserwację do szpitala w Wałczu, gdzie do czasu poprawy jego stanu zdrowia nadzór nad nim sprawowali policjanci. Kiedy wczoraj decyzją lekarzy mężczyzna został zwolniony, trafił  do policyjnego aresztu. Wczoraj sędzia Sądu Rejonowego w Wałczu postanowił zastosować wobec 23 latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12.
(Red.)