Strażacy uratowali psa

Na sygnale Najnowsze Wałcz Wydarzenia

OKONEK. 5 marca przed południem do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęło zgłoszenie o psie uwięzionym w jednym ze stalowych elementów konstrukcyjnych zdemontowanej instalacji grzewczej na terenie posesji w Okonku. Samodzielne próby uwolnienia zwierzęcia przez okolicznych mieszkańców okazały się nieskuteczne.

   

Na miejsce zdarzenia wysłano więc miejscową jednostkę OSP oraz zastęp z JRG Złotów. Dodatkowo ze względu na charakter zdarzenia w uzgodnieniu z samorządem gminnym do uwięzionego psiaka wezwane zostały służby weterynaryjne.

-Przeprowadzone rozpoznanie potwierdziło, że głowa i szyja psa sa zablokowane w stalowej rurze oraz w przyspawanym do niej zbiorniku stalowym. Działania JOP polegały na wykonaniu dostępu do uwięzionego zwierzęcia z wykorzystaniem sprzętu hydraulicznego oraz elektrycznej przecinarki tarczowej. Poprzez wykonany w stalowym płaszczu zbiornika otwór przygotowano zwierzę do ewakuacji, a następnie po zaaplikowaniu wymaganych środków farmakologicznych przez służby weterynaryjne, uwieziony pies został wydobyty ze „stalowego potrzasku” i w stanie ogólnie dobrym przekazany  pracownikom schroniska dla zwierząt – relacjonuje st.asp. Kazimierz Wiebskowski z KP PSP w Złotowie.

 

 (Red.)

 Fot. KP PSP Złotów