Policjanci odzyskali auta skradzione w Wielkiej Brytanii

Czarnków Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

CZARNKÓW. Kryminalni z czarnkowskiej komendy odzyskali skradzione w Wielkiej Brytanii dwa pojazdy marki Mercedes Sprinter o wartości ponad 200 tysięcy złotych. Auta znajdowały się na terenie jednej z prywatnych posesji w gminie Czarnków. Do tej pory zarzuty paserstwa usłyszał 40-letni właściciel posesji.

Czarnkowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej od dłuższego czasu zainteresowani byli pojazdami znajdującymi się na terenie jednej z prywatnych posesji w gminie Czarnków. Ich uwagę, w szczególności przykuły samochody na angielskich numerach rejestracyjnych.

W trakcie przeszukania posesji należącej do 40-latka, funkcjonariusze znaleźli dwa busy marki Mercedes Sprinter. Po sprawdzeniu ich w systemach policyjnych okazało się, że zostały skradzione na terenie Wielkiej Brytanii, 12 lutego br. Ich wartość oszacowano na kwotę ponad 200 tys. złotych. Mundurowi zabezpieczyli oba pojazdy, które po przeprowadzonych oględzinach trafiły na policyjny parking – realcjonuje mł. asp. Karolina Górzna – Kustra z KPP w Czarnkowie. -W toku dalszych czynności kryminalni znaleźli jeszcze kilka innych samochodów, między innymi z wyciętym polem numerowym. Aktualnie śledczy powołali biegłego, w celu sprawdzenia pochodzenie tych aut.

Do tej pory na podstawie zebranego materiału dowodowego, policjanci przedstawili dwa zarzuty paserstwa 40-letniemu właścicielowi posesji.

(Red.)

 Fot. KPP Czarnków