Debatowali po mistrzowsku

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Reprezentacja Szkolnego Klubu Europejskiego ze Szkoły przy Teatralnej w Pile zajęła drugie miejsce  w I. Mistrzostwach Powiatu Pilskiego Debat Oksfordzkich o Puchar Rektora PWSZ w Pile.  Mistrzem została ekipa Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica.

Mistrzostwa przeprowadzono dwóch etapach. Wczoraj odbyły się eliminacje – dzisiaj (12 marca) finał. Młodzież nie miała łatwego zadania. Musiała stoczyć pojedynek merytoryczny na argumenty z tematów:  Roman Dmowski był ważniejszym polskim politykiem niż Józef Piłsudski; Przybycie uchodźców do Unii Europejskiej wzmocni jej pozycję;  Rolą kobiety jest prowadzenie domu;  O wartości człowieka nie decyduje liczba chromosomów X, a jego wiedza i umiejętności; W Polsce marihuana powinna zostać zalegalizowana na wzór rozwiązania tej kwestii w Urugwaju, Udział dzieci w programach typu „talent shows” powinien być zakazany; W czasach cyfryzacji „prawo do bycia zapomnianym” powinno być prawem człowieka.

 

Reprezentacja Szkoły przy Teatralnej: Marika Postek, Jowita Kawa, Anna Filip i Bartosz Czarnotta pomyślnie przebrnęła przez pierwszy etap, by dzisiaj w finale mistrzostw zmierzyć się z ekipą Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica. TYm razem jednak ząłoga „Nafty” miała więcej i to ona zdobyła Puchar Rektora PWSZ w Pile.

 

    

(Red.)

 Źródło: SKE ze Szkoły przy Teatralnej (fb)