Prowadził na haju. Potrącił pieszego. Został aresztowany

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Mężczyzna, który 15 marca będąc pod wpływem narkotyków prowadził osobowego VW Golfa i potrącił pieszego – został aresztowany na trzy miesiace.

 Wydarzyło się to 15 marca wieczorem na ul. Staromiejskiej w Pile.

38-letni mężczyzna kierując pojazdem osobowym marki VW Golf potrącił w rejonie przejścia dla pieszych 34-letniego mieszkańca Piły. Pokrzywdzony z poważnymi obrażeniami ciała został przewieziony do Szpitala Specjalistycznego w Pile. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, a także znajdował się pod wpływem narkotyków – informuje podkomisarz Żaneta Kowalska z KPP w Pile.

Kierowca trafił do policyjnego aresztu. Na wniosek Policji i Prokuratury, Sąd Rejonowy w Pile wobec zatrzymanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Teraz za skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie grozi mu nawet do kilku lat więzienia.

Apelujemy do kierujących pojazdami, aby wybierając się w podróż zawsze byli wypoczęci i przede wszystkim trzeźwi. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, istnieje możliwość wykonania badania trzeźwości na własną prośbę w każdej jednostce Policji. Przypominamy, że w Komendzie Powiatowej Policji w Pile, na biurze przepustek znajduje się urządzenie do badania stanu trzeźwości AlcoBlow.

Wsiadając za kierownicę zawsze bądźmy odpowiedzialni!!! Chrońmy życie swoje i innych uczestników ruchu drogowego!!!

 (Red.)