Na 2 promilach wjechała do rowu

Czarnków Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

LUBASZ. Policjanci z lubaskiego posterunku zatrzymali 29-latkę, która mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie wsiadła za kółko mercedesa. Swoją jazdę zakończyła w przydrożnym rowie. Teraz kobieta odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i straci prawo jazdy. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

-W sobotę, 30 marca około godziny 01.45 dyżurny czarnkowskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że w Lubaszu w przydrożnym rowie znajduje się samochód marki Mercedes. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol z lubaskiego posterunku. Funkcjonariusze nie zastali właściciela pojazdu, ale znaleźli portfel wraz z dokumentami należący do prawdopodobnego kierowcy. W wyniku poczynionych ustaleń okazało się, że mercedesem kierowała 29-letnia mieszkanka gminy Lubasz. Policjanci odnaleźli ją w miejscu zamieszkania. Od kobiety wyczuwalna była silna woń alkoholu z ust. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że miała ponad 2 promile. Pobrano od niej krew do badań. Na szczęście nie doznała żadnych obrażeń – relacjonuje mł.asp. Karolina Górzna-Kustra z KPP w Czarnkowie.

29-latce zostało zatrzymane prawo jazdy. Kobieta usłyszy też zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. O jej losie zdecyduje sąd.

(Red.)