Arche Hotel w Pile z trzema i czterema gwiazdkami  

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Przy ulicy Piłsudskiego 11  rośnie w oczach Arche Hotel. Jego budowa rozpoczęła się w listopadzie 2018 roku, a planowany termin otwarcia obiektu  – to 1 lipca 2020 roku. Póki co  inwestor nie chce wchodzić w szczegóły tejże inwestycji, zdradza nam natomiast  jeden pewnik: hotel będzie kategorii trzy i czterogwiazdkowej.

 

Częściowo zniknęło już ogrodzenie okalające plac budowy, zastąpiła go siatka. Całą inwestycję widać teraz jak na dłoni. Spółka Arche – inwestor – zapewnia, że prace przy budowie hotelu idą zgodnie z planem. Aktualnie trwają roboty żelbetowe na poziomie parteru.

Arche Hotel Piła – przypomnijmy – jest zlokalizowany w Śródmieściu przy ul. Piłsudskiego 11, w strefie objętej ochroną konserwatorską. Nowoczesny obiekt w zabytkową strefę „wtopiło” biuro architektoniczne z Warszawy – Grupa 5 Architekci.

W obiekcie tym znajdzie się 166 pokoi i apartamentów o powierzchni od 12 do 43 metrów kwadratowych oraz centrum konferencyjne z salami o łącznej powierzchni 850 metrów kwadratowych. Parter będzie zagospodarowany pod lokale handlowo-usługowe. Początkowo planowano również wybudowanie podziemnego parkingu, jednak ze względu na warunki gruntowe inwestor zrezygnował z tego pomysłu.

 -Na razie nie chcę ujawniać szczegółów, co do finalnego wyglądu hotelu. Pewne jest, że zrobimy w nim dwie kategorie: trzy i czterogwiazdkową.  Prowadzimy nawet rozmowy z lokalnymi  firmami, co do ich oczekiwań – mówi przedstawiciel spółki Arche.

Zgodnie z zapisami rozstrzygniętego w kwietniu 2016 roku przetargu, spółka Arche na zakończenie budowy ma cztery lata od momentu podpisania aktu notarialnego zakupu nieruchomości.

Dodajmy, że ze sprzedaży gruntu przy placu Pocztowym, do miejskiej kasy wpłynęło niemal 900 tysięcy złotych.

 (Red.)