O krok od awansu

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia

PIŁA. TORUŃ. Piłkarze KS Futsal Piła rozegrali dwumecz z TAF Toruń. Miał być to ostatni etap, w drodze po awans do 1. Ligi.

Pierwsze spotkanie, rozegrane w Pile, standardowo przyciągnęło na halę PWSZ wielu kibiców. Pilanie słabo rozpoczęli ten mecz, ponieważ już w 2. minucie przegrywali 0:1. W kolejnych etapach meczu zawodnicy z Torunia powiększali swoją przewagę. Przyjezdni prowadzili w 10. minucie już 0:3. Z upływem czasu gra pilskiej drużyny poprawiała się, dowodem na to były 2 bramki zdobyte przed przerwą.

Po wznowieniu gry, do siatki znów trafili goście. Torunianie mogli jeszcze powiększyć swoją przewagę, jednak nie wykorzystali przedłużonego rzutu karnego. Od tego momentu, sytuacja na boisku diametralnie się zmieniła. Pilska drużyna zepchnęła gości do defensywy, jednak długo nie potrafiła zdobyć bramki. W końcu jedną z okazji wykorzystał Wojciech Węgrzyn, który tego dnia był w znakomitej formie. Po strzeleniu gola, KS Futsal Piła wciąż przeważał, jednak do końca spotkania zostały 3 minuty. Mimo dobrej gry w drugiej połowie, pilanom nie udało się doprowadzić do remisu. W tym meczu, bramki dla KS Futsal Piła strzelali: 2x Wojciech Węgrzyn i Michał Lament.

Mecz w Toruniu miał być meczem walki o każdy centymetr parkietu i tak rzeczywiście było. W 8. minucie gry do siatki trafił Patryk Klofik, jednak gospodarze szybko doprowadzili do wyrównania. Kilka minut przed przerwą, gola dającego przewagę pilskiemu zespołowi zdobył Michał Lament.

Po powrocie na parkiet, gospodarzom ponownie udało się strzelić bramkę na remis. Przy takim wyniku pilanie potrzebowali do awansu 2 bramek, więc ruszyli do ataku. W 37. minucie, do siatki trafił niezawodny Wojciech Węgrzyn. Niestety, pilanom ponownie zabrakło czasu.

Mimo niezapewnienia sobie awansu w poprzednim spotkaniu, KS Futsal Piła nie traci szans na grę w wyższej klasie rozgrywkowej. Najbliższe mecze z drużyną z Sulejówka, będą ostatnią szansą na awans.