Komendant wałeckiej Policji otrzymał nietypowy list…

Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Komendant Powiatowy Policji w Wałczu otzrymał list. Nie był to jednak zwykły list. Napisała go niespełna 6-letnia dziewczynka z województwa dolnośląskiego. Treść listu od Korneli – bo tak, ma na imię jego adresatka – zawiera dziecięca prośbę.

Dziewczynka, mieszkanka województwa dolnośląskiego z pomocą taty skreśliła komputerowo na kartce papieru swoją wielką prośbę.

Z treści listu wynika, że dziewczynka podróżuje samochodem z ulubioną maskotką policyjną Komisarzem Lwem, którą dostała kilka lat temu od taty. Niestety pluszak po latach jazdy w pojeździe i pozostawaniu w nim, jest już lekko zniszczony. Kornelia zapragnęła nowego policyjnego pluszaka. Kiedy z rodzicem przeglądała strony internetowe w poszukiwaniu maskotki, ujrzała maskotkę wałeckiej policji Sierżanta Bródkę. Zapragnęła właśnie tej. Tym bardziej, że sympatrczny pluszowy żubrzyk nosi białą czapkę. Jest policjantem ruchu drogowego, czyli dba o bezpieczeństwo na drodze. Pan komendant nie mógł być obojętny wobec takiej prośby i z przyjemnością ja spełnił – mówi asp. Beata Budzyń z KPP w Wałczu.

Dziewczynka otrzymała już paczkę, a w niej znalazł nie tylko wymarzony Sierżant Bródka. Gustaw Pancernik, to druga z maskotek jaką otrzymała Kornelia od „szefa” wałeckiej jednostki. To maskotka z ogólnopolskiej kampanii, którą realizowali policjanci z całej Polski o nazwie „Klub pancernika klika w fotelikach” przypominającej o bezpiecznym przewozie dziecka

I tak, pluszowego policjanta Sierżanta Bródkę dzieki Kornelii poznają jej rówieśnicy w przedszkolu. A pluszowy żubrzyk i Gustaw Pancernik będą teraz jej nowymi towarzyszami w podróży.

Pan komendant w swoim liście do dziewczynki, podziękował za wybór maskotki policji wałeckiej i wyjaśnił skąd wziął się Sierżant Bródka. Życzył jej zawsze wesołej buzi, poznania pięknych bajek i przygód bo: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Tą piękną sentencją Janusza Korcza wybitnego pedagoga, lekarza, pisarza i działacza rozpoczyna się list Komendanta Powiatowego do szesciolatki z Dolnego Śląska.

Kornelia na potwierdzenie otrzymania przesyłki, wysłała policjantom swoje zdjęcie z maskotkami.

 (Red.), asp. Beata Budzyń

Fot.  KPP Wałcz