Złotoe krążki Dawida Sieka i Piotra Woźniaka

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia
SANOK. W Sanoku odbyły się najważniejsze tegoroczne zawody rangi mistrzowskiej w kick boxingu, czyli mistrzostwa Polski seniorów i juniorów K1. Rywalizowało blisko 240 zawodników z 65 klubów, w tym dwóch reprezentantów klubu Sporty Walki Piła.

Pilanie nie zawiedli oczekiwań swoich trenerów – obaj zawodnicy pewnie wywalczyli złote medale i tytuły mistrza kraju. Dawid Siek zwyciężył w kategorii 71 kg, w finale już w 10 sekundzie nokautując swojego rywala Kacpra Zaborskiego z Victorii Szydłowiec. Było to dla niego siódme z rzędu mistrzowska impreza w kick boxingu, z której wraca ze złotym medalem.

Złoto zdobył też Piotr Woźniak w kategorii 54 kg. W walce finałowej spotkał się z zawodnikiem warszawskiej Palestry Filipem Lisem i w ciągu wszystkich trzech rund nie pozostawił swojemu rywalowi złudzeń, kto jest lepszy w tym starciu. To trzeci rok z rzędu, kiedy Piotr Woźniak sięga po złoto MP K1.

Obaj zawodnicy od trzech lat znajdują się w ścisłej kadrze narodowej juniorów i już za trzy tygodnie będą reprezentować Polskę podczas Pucharu Świata K1 w Budapeszcie. Trzymamy kciuki za naszych zawodników.