22-latka pędziła osobówką. Straciła prawko

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW.  dniu 10 maja br. policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość – Zero Tolerancji”. Ich głównym celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo ruchu drogowego. W ciągu jednego dnia na drogach powiatu złotowskiego funkcjonariusze skontrolowali blisko 40 pojazdów. Powodem 16 kontroli było przekroczenie dozwolonej prędkości.

Piątkowe działania „Prędkość – Zero Tolerancji” miały charakter wojewódzki. Policjanci w ciągu jednego dnia działań skontrolowali blisko 40 pojazdów. Kierowcy 16 z nich przekroczyli dozwoloną prędkość.

-Niechlubną rekordzistką policyjnej akcji została 22-letnia mieszkanka naszego powiatu, która w miejscowości Podgaje pędziła swoim hyundaiem 128 km/h na obowiązującej ,,pięćdziesiątce”. W tym wypadku jazda z nadmierną prędkością zakończyła się nie tylko 500 – złotowym mandatem i 10 punktami karnymi, ale także zatrzymaniem prawa jazdy na trzy miesiące. Teraz dokument zostanie przesłany do Starosty Złotowskiego, który formalnie wyda decyzję o zatrzymaniu uprawnień – informuje podkom. Maciej Forecki z KPP w Złotowie.

Warto przypomnieć, że niedostosowanie prędkości jazdy do warunków ruchu od wielu lat pozostaje główną przyczyną wypadków powodowanych przez kierujących pojazdami na terenie naszego województwa. Liczba kierowców przekraczających dozwoloną prędkość jest wciąż zbyt duża.

 (Red.)