Electro-piątek na Barce

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. To fantastyczna okazja by poznać najnowsze instrumenty producentów, którzy w znaczący sposób wpłynęli – i nadal wpływają – na kształt współczesnej muzyki.

Za sukcesami największych wykonawców na świecie, oprócz talentu, zawsze stali – często nie mniej znani – producenci sprzętu. W historii muzyki popularnej ogromną rolę, szczególnie wśród miłośników brzmień elektronicznych, odegrały m.in. produkty dwóch kultowych już marek: Moog i Akai. Na syntezatorach Moog’a grali tacy wykonawcy jak The Beatles, Czesław Niemen czy Jean Michel Jarre, ale i wśród współczesnych twórców, ze względu na unikatowe “moogowe” brzmienie, instrumenty te cieszą się ogromną popularnością. Akai z kolei nieodłącznie wiąże się z hip-hopem. Znawcy tematu, samplery tego producenta znają z tysięcy płyt, których brzmienie swoją wyjątkowość w dużej mierze zawdzięcza właśnie oryginalnym produktom z logo Akai.

Poznaj tajniki syntezy subtraktywnej na przykładzie syntezatorów MOOG, historię samplerów i najnowszą generację kontrolerów Akai MPC oraz FORCE! Zobacz sprzęt w akcji podczas koncertu zespołu Ukrop – w piątek, 17 maja w klubie Barka w Pile.

PROGRAM

Start: godz. 18.00

MOOG i synteza

 1. Historia kultowej marki Moog.
  Dowiesz się, kto i dlaczego stworzył markę Moog oraz jak potoczyły się jej dalsze losy.
 2. Krótka historia syntezatorów.
  Poznasz syntezatory z przeszłości.
 3. Synteza subtraktywna.
  Zapoznasz się z zagadnieniem syntezy subtraktywnej i dowiesz się, w jaki sposób była stosowana w muzyce elektronicznej przez takich wykonawców jak Jeff Mills, Octave One, The Prodigy itd.

AKAI i samplery

 1. Historia samplerów marki Akai.
  Dowiesz się, kto i dlaczego wymyślił samplery i jak ich architektura wpłynęła na rozwój marki Akai.
  Dowiesz się, jaki wpływ samplery wywarły na rozwój hip-hopu i muzyki elektronicznej oraz kto na nich grał i gra.
 2. Najnowsze stacje robocze.
  Zobaczysz potężne autonomiczne stacje robocze Akai MPC X i Akai MPC Live oraz samodzielny system muzyczny Akai Force, które już teraz ustanowiły nowy standard w produkcji muzycznej.

Praktyka
Weźmiesz udział w zgraniu live-act z wykorzystaniem omawianego sprzętu.

POKAZY NA ŻYWO

Start: godz. 18.00

Początek koncertu zespołu Ukrop ok godz. 22.00

TERMINY I MIEJSCA:

Dzień: 17.05.2019 (piątek)

Miejsce: Klub Barka, Piła

Na warsztaty wstęp wolny!Zapraszamy!

Ukrop to: Mikołaj Dygasiewicz oraz Julek Tarasiuk – dwóch producentów z Warszawy działających w duecie UKROP dostarczających za pomocą swoich analogowych maszyn i winylowych sampli brutalną, mroczną, tętniącą energią muzykę elektroniczną. Odnajdują też przyjemność w przeniesieniu tej maszynerii do scenerii klubowej, by dostarczyć tańczącym moment naładowany muzyką pozwalającą na zapomnienie o troskach dnia codziennego.

 Sklep Muzyczny DEMO