Z kijkami od juniora do seniora

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia

PIŁA. 18 maja odbyła się III Wiosenna Sztafeta NW z integracją społeczną „Od Juniora do Seniora” pod Patronatem Honorowym Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego.

To już trzecia edycja rodzinnych zawodów organizowanych przez stowarzyszenie  Sailing Team Ferajna, w których swoje konkurencje mają dorośli, dzieci i osoby niepełnosprawne. Prócz pilskich Walkerów na stadionie przy ul. Okrzei pojawili się goście min z Jastrowia, Rokietnicy, Bydgoszczy, Mirosławca. W sumie ścigało się ok 60 osób.

Główną konkurencją dnia była jak zwykle sztafeta NW. Siedem drużyn po 5 osób pokonywało dwukrotnie owal stadionu – 400 m. Przy ogromnym dopingu ścigały się mieszane sztafety – dzieci i dorośli.

Dodatkową atrakcją była sztafeta przebierańców pod nazwą „Janusze i Grażynki”. W białych skarpetkach, sandałach lub klapkach, wymalowani, z reklamówkami w ręku przebierańcy pokonywali dystans 200 metrów do swoich partnerów, aby przekazać im reklamówki, a ci kontynuowali następne 200 m do mety. Całość oczywiście w stylu Nordic Walking z kijami.

Dla wszystkich uczestników były medale, słodkości i dobry chleb ze smalcem. Na koniec rozlosowano nagrody i wręczono puchary we wszystkich dyscyplinach.

Paulina Barycza

Zdjęcia dzięki uprzejmości Bartłomieja Nowaka, prezesa stowarzyszenia Sailing Team Ferajna