Dawid, Piotr i Michał wrócili z Budapesztu z medalami

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia

PIŁA/ BUDAPESZT. 39 państw – 3131 zawodników. Taką obsadę zgromadziła 25 edycja Pucharu Świata w Kickboxingu, która odbywa się w węgierskim Budapeszcie. W imprezie wystąpiła oczywiście reprezentacja Polski, w składzie której znalazła się trójka zawodników pilskich Sportów Walki. W formule K1 wystąpili Dawid Siek, Piotr Woźniak i Michał Haiwka – wszyscy w gronie juniorów starszych.

Pilscy zawodnicy po emocjonujących pojedynkach spisali się dosłownie na medal.

W kategorii -54 kg do etapu półfinałów dostali się Piotr Wożniak i Michał Haiwka. Woźniak spotkał się z Austriakiem Abdulem Raseq Amirim, natomiast Haiwka z Włochem Lisi Lal. Niestety w obu walkach to rywale okazali się mocniejsi i obaj pilanie stanęli na najniższym miejscu podium wracając do kraju z brązowym medalem!

Dawid Siek w kategorii -71 kg po rozbiciu w półfinale Czecha Pavla Wolfa w niedzielnym finale spotkał się z reprezentantem Ukrainy Danylo Donchenko. Po ciężkiej i emocjonującej walce w samej końcówce to Donchenko był dokładniejszy i to jego sędziowie wskazali jako zwycięzcę. Tym samym Dawid Siek został srebrnym medalistą Pucharu Świata. To kolejny wspaniały występ i sukces Dawida. Przypomnijmy, że w tym roku jest on Mistrzem Polski w kick boxingu w trzech formułach (K1, Low Kick i Kick Light) a wcześniej stawał już na podium Mistrzostw i Pucharu Świata oraz Mistrzostw Europy!

Gratulacje dla całej trójki podopiecznych trenerów pilskiego klubu – Przemysława Drajera i Przemysława Leńca.

Warto dodać, że już za nieco ponad trzy tygodnie sekcja kickboxingu pilskiego klubu stanie do rywalizacji we Włoskim Rimini w kolejnym turnieju z serii Pucharów Świata – Bestfighter Kickboxing Wako World Cup.

Klub Sporty Walki Piła dziękuje firmie Akom – Systemy i urządzenia ochrony mienia za wsparcie w wyjeździe do Budapesztu!

Sporty Walki Piła