Tak było na pikniku seniorów w Henrykowie

Chodzież Czarnków Najnowsze Piła Trzcianka Wałcz Wydarzenia Złotów

HENRYKOWO. Blisko 200 osób – emerytów, rencistów i inwalidów z Piły, Czarnkowa i Jastrowia spotkało się na pikniku sportowo-rekreacyjnym w Henrykowie. Wydarzenie wsparł Powiat Pilski, a starosta Eligiusz Komarowski objął je patronatem honorowym.

– Jako Powiat Pilski wspieramy działania, które aktywizują i integrują seniorów oraz pomagają im realizować swoje pasje. Nasi emeryci udowadniają, że niezależnie od wieku można być aktywnym, a  energii możne im pozazdrościć wiele młodszych osób – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.

 

– Naszym najważniejszym celem jest zachęcenie emerytów do wyjścia z domu. Takie spotkania jak w Henrykowie temu właśnie służą. Zachęcamy naszych członków do aktywności ruchowej, bo ona jest niezwykle ważna dla osób w starszym wieku. Ponadto, podczas takich pikników mamy okazję się poznać, zawiązać nowe znajomości i przyjaźnie – przekonuje Leokadia Figurniak, prezes Oddziału Okręgowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Pile.

 

W samej Pile do PZERiI należy blisko 3 tysiące osób, w całym okręgu (7 powiatów) prawie 9 tysięcy. Związek pomaga najuboższym seniorom, organizuje turnusy wypoczynkowe, a także okolicznościowe spotkania integracyjne.

Zobacz wideo z imprezy:

https://www.facebook.com/KomarowskiEligiusz/videos/384637875592759/?t=11

 

Powiat Pilski