Okradli swego pracodawcę

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia
CZARNKÓW. Policjanci z czarnkowskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy okradli swojego pracodawcę. 38-latek i jego 27-letni kolega zostali ujęci przez przedstawicieli jednej z miejscowych firm, kiedy po popołudniowej zmianie ze skradzionym łupem wracali do domu…
Wydarzyło się to pewnego czerwcowego wieczoru. Około godziny 23.30 czarnkowscy policjanci zostali wezwani na interwencję, gdzie przedstawiciele jednej z miejscowych firm ujęli dwóch pracowników podejrzanych o kradzież.
Na miejscu policjanci ustalili, że 38-latek i jego 27-letni kolega po popołudniowej zmianie, wynieśli  z zakładu pracy materiały spawalnicze i szlifierskie o wartości około 2500 złotych. Następnie załadowali je do swoich samochodów i pojechali do miejsc zamieszkania. Wówczas zostali ujęci przez przedstawicieli firmy i przekazani funkcjonariuszom. Zaraz po zatrzymaniu trafili do policyjnego aresztu. Następnego dnia śledczy przedstawili im zarzuty kradzieży. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych należących do 38. i 27-latka, mundurowi znaleźli podobne materiały o łącznej wartości około 1000 złotych – relacjonuje mł.asp. Karolina Górzna Kustra z KPP w Czarnkowie.

Podejrzani nie byli wcześniej karani. Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(Red.)

 Fot. KPP Czarnków