„Cudem nie jest to, że skończyłem. Cudem jest to, że miałem odwagę zacząć”.

Czarnków Regiony Sport

CZARNKÓW.  Planując w marcu br. założenie akademii biegowej nawet nie wyobrażaliśmy sobie, że okaże się ona tak wielkim sukcesem.

Jako cel główny postawiliśmy sobie propagowanie tej najprostszej formy ruchu i zarażanie naszą pasją szerokiego grona ludzi „głodnych” biegania. Już dzisiaj można śmiało stwierdzić, że się UDAŁO, bowiem po niespełna dwóch miesiącach działalności naszej nieformalnej grupy nie tylko zebraliśmy grupę ponad 30 fantastycznych osób, ale również przygotowaliśmy ich do pierwszego w życiu startu w zawodach, jakim był I Czarnkowski Bieg Otwartych Serc.

Z wielką satysfakcją obserwujemy postępy NASZYCH BIEGACZY i z uśmiechem na twarzy przyjmujemy nowych członków. Do akademii mogą dołączyć wszyscy, zarówno ci, którzy już biegają, jak i ci którzy jeszcze nie zdecydowali się na rozpoczęcie aktywnego trybu życia – wystarczy po prostu przyjść na trening AB. Podczas wspólnych treningów wszyscy mogą zawsze liczyć na wsparcie i porady trenerów oraz doświadczonych biegaczy. Biegamy na różnych poziomach, nie ma u nas wywyższania się i niezdrowej rywalizacji. Wspólnie trenujemy kilka razy w tygodniu tak, aby zawsze każdy mógł dostosować do swojego planu dnia któryś z treningów.

Wielkim sukcesem naszych działań jest pozyskanie sponsora strategicznego, którym została FIRMA KOMAT Pana Mieczysława Kozłowskiego. Poza tym pragnąc przyczynić się do promocji Naszego pięknego miasta, dumnie reprezentując je na licznych zwodach w kraju, a także i za granicą uzyskaliśmy zgodę na użycie herbu Miasta Czarnków na sportowej odzieży dla członków naszej akademii.

Jako że nasz pomysł okazał się „strzałem w dziesiątkę”, poczyniliśmy już kroki sformalizowania naszej grupy i założenia stowarzyszenia pod nazwą KAMA RUN Akademia Biegowa Czarnków. Nazwa pochodzi od naszych imion, a więc Katarzyna, Anna, Marek i Artur. W ramach naszego stowarzyszenia organizowane będą między innymi wykłady czy spotkania z szanowanymi sportowcami. Będziemy wymieniać się planami treningowymi i startowymi, dzielić sukcesami i porażkami, organizować pomoc charytatywną w szczytnych celach czy też współorganizować biegi.

Naszą dewizą będzie czerpanie radości z każdego kroku.

Dlatego uśmiechnij się i razem z KAMA RUN poczuj wiatr we włosach, „unieś się nad ziemią i po prostu LEĆ!”

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji na FB lub pod nr telefonów: Kasia 504178210, Ania 662002631, Marek 604669779, Artur 880359791.

Do zobaczenia na treningu.

Katarzyna Baryczkowska