STAROSTA URUCHOMIŁ 9 DODATKOWYCH ODDZIAŁÓW DLA UCZNIÓW SZKÓŁ ŚREDNICH

Chodzież Czarnków Najnowsze Piła Regiony Trzcianka Wałcz Złotów

PIŁA. Jak zapewnia Eligiusz Komarowski, starosta pilski, miejsca dla uczniów nie zabraknie, do tego większość będzie mogła cieszyć się szkołą pierwszego wyboru, czyli tą wymarzoną. 

W powiecie pilskim na chwilę obecną do szkół średnich zgłosiło się 2648 uczniów. Wolnych miejsc jest jeszcze ponad 230. Ale nabór zasadniczy potrwa do 25 lipca. Uczniowie, którzy zostali już zakwalifikowani, do tego dnia muszą dostarczyć do szkół oryginały dokumentów.

16 lipca, zostaną ogłoszone listy przyjętych i i tych, którzy się nie dostali. Ilu uczniów w Pile zostanie bez szkoły? Starostwo zapewnia, że nie ma takiego ryzyka. We wszystkich szkołach średnich, w tym w tych najbardziej obleganych, utworzono dziewięć dodatkowych klas. Są jeszcze wolne miejsca.

– Uczniowie z dobrymi ocenami mogą mieć niemal stuprocentową pewność, że dostaną się do wymarzonej szkoły. Zależy nam i robimy wszystko, by każdy uczeń dostał się tam gdzie chce – zapewnia starosta Eligiusz Komarowski.

Nowe oddziały 
Uruchomionych zostało w sumie 9 oddziałów, najwięcej bo aż 3 w I LO przy ul. Pola.
– Cieszymy się, że jest tak duże zainteresowanie naszą szkołą. W sumie do pierwszych klas przyjmiemy około 460 uczniów, o blisko 100 więcej niż w ubiegłym roku. Kadra jest na to przygotowana, podobnie przygotowaliśmy się do tego logistycznie, by nie prowadzić nauki na dwie zmiany – zapewnia Angelika Zygmunt, dyrektor szkoły.

Wolne miejsca posiadamy również w szkołach branżowych.

Uzupełniająca rekrutacja rusza 26 lipca. Informacje o wolnych miejscach w poszczególnych szkołach będzie można znaleźć na stronie starostwa – powiat.pila.pl.

oznor
oznor

( Red.)