Konkurs foto rozstrzygnięty

Kultura Najnowsze Trzcianka Wydarzenia

TRZCIANKA. W galerii Działu Animacji Kultury Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance odbyło się podsumowanie konkursu fotograficznego “Tu mieszkam, tu fotografuję”. Atrakcją wieczoru był koncert zespołu “Ławeczka”.

Konkurs zorganizowany był w ramach projektu “Trzcianecka fotoalejka” we współpracy z “Migawką”, Trzcianecką Grupą Miłośników Fotografii a dofinansowany przez Fundację “Santander Bank Polska”. Autorem projektu jest Katarzyna Hołyst, kierownik Działu Animacji Kultury.

Komisarzem konkursu była Małgorzata Chwalisz, instruktor fotografii w Dziale Animacji Kultury. Jury w składzie Henryk Król, artysta fotografik, Andrzej Biegowski, artysta fotografik oraz Dariusz Madziński, specjalista w dziedzinie fotografii ulicznej i reportażowej przejrzeli 100 prac 27 autorów i wybrało te najlepsze.

Pierwsze miejsce zdobyła Jolanta Ładna z Trzcianki, drugie miejsce Paulina Górska z Siedliska, a trzecie Zuzanna Olszewska z Trzcianki. Ponadto Jury przyznało wyróżnienia dla: Agaty Jernaś, Alicji Augustyn – Sikorskiej oraz dla Jakuba Sznajdra. Dodatkowo Dariusz Madziński, Piotrowi Tomczakowi przyznał wyróżnienie specjalne.

Zanim nastąpiło oficjalne przedstawienie laureatów na scenie zaprezentował się duet “Ławeczka”, który wprowadził widzów w świat muzyki turystycznej, bieszczadzkiej.

Już w sierpniu w fotoalejce, która powstała między Działem Animacji Kultury przy ul. Broniewskiego 7 a Placem Zabaw “Ekoludki” będzie można obejrzeć fotografie zakwalifikowane do wystawy plenerowej.

Marek Joachimiak