Jeszcze tylko kilka dni pozostało na zgłoszenie projektu do PBO

Najnowsze Piła Wydarzenia
PIŁA. Do najbliższej środy Urząd Miasta Piły czeka na zgłoszenia do Pilskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2020. Podobnie jak w latach ubiegłych prezydent Piotr Głowski i Rada Miasta Piły do dyspozycji pilan oddali 3 miliony złotych. O tym, na co te pieniądze zostaną wydane zdecydują mieszkańcy Piły.
Zgłaszane propozycje mają dotyczyć poprawy lub nowego zagospodarowania przestrzeni miejskiej. Można zgłaszać projekty inwestycyjne, modernizacyjne oraz dotyczące zagospodarowania przestrzeni. Zgłaszane zadanie musi być trwałe oraz musi być zlokalizowane na gruncie gminnym lub terenie w zarządzie gminy.
Aby skutecznie zgłosić projekt, należy wypełnić formularz, który można pobrać w Urzędzie Miasta w Biurze Obsługi Klienta (parter na wprost wejścia), ze strony internetowejwww.konsultacjespoleczne.pila.pl lub też wypełniając go bezpośrednio na stronie.
Każde zgłoszenie powinno być poparte przynajmniej 10 podpisami poparcia. Następnie od 1 sierpnia do połowy września potrwa weryfikacja zadań, a później od połowy września głosowanie. Dotychczas w ramach Pilskiego Budżetu Obywatelskiego zostało zrealizowanych blisko 100 zadań na łączną kwotę 17 mln złotych.
 Bartosz Mirowski