Na Gordalinie o bezpieczeństwie

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile przy wsparciu Miejskiego Zakładu Komunikacji w Pile zorganizowali akcję profilaktyczną pn. “Porozmawiajmy o wodzie na wodzie”. Podczas rejsu czarterowego tramwajem wodnym “Gordaliną” funkcjonariusze promowali przewodnie hasło imprezy: “Dobry wypoczynek, to bezpieczny wypoczynek!”

Sprzyjająca pogoda, wysokie temperatury i słońce sprawiają, że właśnie nad wodą wypoczywamy najchętniej. Jednak jezioro, rzeka, morze to nie tylko relaks i odpoczynek, ale także wiele zagrożeń. To przede wszystkim w trakcie takiego wypoczynku liczy się nasza uwaga i przezorność.

13 sierpnia br. na pokładzie tramwaju wodnego „Gordalina” o bezpieczeństwie, zachowaniu zdrowego rozsądku i ostrożności rozmawiali z dziećmi i ich opiekunami policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile. Akcja pn. „Porozmawiajmy o wodzie na wodzie” została zorganizowana w ramach ogólnopolskich działań „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Uczestnicy czarterowego rejsu Gordaliną dowiedzieli się m. in. co powinny ze sobą zabrać wybierając się nad wodę, gdzie wolno się kąpać, jak bezpiecznie się opalać, kiedy należy wyjść z wody, jak pomóc sobie samemu w sytuacji kryzysowej, na przykład, kiedy zachłyśniemy się wodą i o wielu innych ważnych, elementarnych zasadach bezpieczeństwa nad wodą.

Podczas rejsu dzieci oraz ich opiekunowie otrzymali upominki z hasłami przewodnimi „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Funkcjonariusze życzyli wszystkim słonecznych i przede wszystkim bardzo bezpiecznych wakacji. Dziękujemy za wsparcie akcji Miejskiemu Zakładowi Komunikacji w Pile.

Podkom. Żaneta Kowalska/KPP Piła