Znaleźli się w odpowiednim miejscu i czasie

Na sygnale Najnowsze Trzcianka Wydarzenia

TRZCIANKA. Działo się to kilka dni temu. Podczas wykonywania obowiązków służbowych strażacy z trzcianeckiej jednostki usłyszeli nietypowy hałas. Niezwłocznie udali się przed bramy garażowe, skąd owe dźwięki dochodziły...

Okazało się, że doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Przyczyną kolizji było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu  na skrzyżowaniu ulic Broniewskiego i Spółdzielców w Trzciance. Jeden z pojazdów znajdował się na środku skrzyżowania, natomiast drugi na wygrodzonym pasie zieleni pomiędzy zaparkowanymi samochodami, a strażacką bryczką – informuje st.kpt. Arkadiusz Żyliński, zastępcą JRG w Trzciance.

Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia strażacy przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom uczestniczącym w tym zdarzeniu – dwie kobiety i  dziecko, które następnie zostały przekazane przybyłym na miejsce ratownikom medycznym.

Policja przeprowadziła czynności dochodzeniowe, po czym ratownicy przemieścili uszkodzone pojazdy na pobliski parking.
To niecodzienne zdarzenie świadczy o tym, że niezależnie od pory dnia i nocy, a także niezależnie od miejsca, strażacy są zawsze gotowi do niesienia pomocy – dodaje st.kpt. Arkadiusz Żyliński.

Fot. st.sekc. Jakub Michalak/KP PSP Czarnków