Zakopał amfę w ogródku

Na sygnale Najnowsze Trzcianka Wydarzenia

TRZCIANKA. W ręce kryminalnych z Trzcianki wpadł 34-latek, który na terenie przydomowego ogródka zakopał ponad 80 gramów amfetaminy. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu do 10 lat więzienia.

-14 sierpnia policjanci z trzcianeckiego komisariatu weszli na teren posesji, na której mieszka 34-latek. W trakcie przeszukania ogrodu,  znaleźli woreczek z białym proszkiem. Był zakopany w ziemi. Wstępne badanie testerem wykazało, że to amfetamina. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 80 gramów tej substancji. Jej właściciel został zatrzymany i przewieziony na komisariat – relacjonuje mł. asp. Karolina Górzna-Kustra z czarnkowskiej Policji.

Podczas przesłuchania 34-latek przyznał się do posiadania amfetaminy. Mężczyzna w przeszłości był już karany za przestępstwa narkotykowe. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowej grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności – dodaje Górzna-Kustra.

 (Red.)