Błyśnij na drodze, w drodze do szkoły

Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Wczoraj policjanci dzielnicowi przeprowadzili działania pod nazwą „Błyśnij na drodze w drodze do szkoły”. Akcja skierowana była do dzieci, a celem jej  – troska o bezpieczeństwo najmłodszych tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego i promowanie bezpieczeństwa poprzez noszenie odblasków. Działania prowadzone były w gminie Wałcz.

„Błyśnij na drodze, w drodze do szkoły” to akcja policjantów dzielnicowych z rejonu gminnego, w trosce o bezpieczeństwo dzieci, zwłaszcza tych, które niebawem ruszą do szkoły. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa najmłodszych, niechronionych poprzez promowanie wśród nich przekonania, że „bycie widocznym na drodze”, dzięki noszeniu elementów odblaskowych, zmniejsza ryzyko wystąpienia wypadków drogowych z ich udziałem.

Działania miały też przypomnieć dzieciom o właściwym zachowaniu na drodze. Sierż. szt. Rafał Nieckarz przypominał dzieciom o tym, że noszenie elementów odblaskowych, to dbanie o własne bezpieczeństwo na drodze. Kilkulatki dowiedziały się też, kto to taki policjant dzielnicowy i jakie są jego zadania.

Każdy napotkany najmłodszy mieszkaniec otrzymywał od dzielnicowego odblaskowy breloczek w postaci misia do plecaka szkolnego lub samozaciskową opaskę odblaskową.

Działania kontynuowane będą w trakcie roku szkolnego. Do akcji promującej bezpieczeństwo dzieci na drodze włączył się Urząd Gminy w Wałczu.

Asp. Beata Budzyń

KPP Wałcz