294 biegło w ZaDyszce…bez zadyszki

Chodzież Najnowsze Sport Wydarzenia

CHODZIEŻ. Blisko trzystu biegaczy stanęło dzisiaj na stracie trzeciej edycji  ZaDyszki  w Chodzieży.  Trasa liczyła 10 kilometrów.

A prowadziła ulicami Staszica, Wojska Polskiego, Reymonta, Zwycięstwa, Buczkowską, Zdrojową, Świętokrzyską, Jeziorną, Bulwar Łazienki Chodzieskie, Słoneczną, Marii Dąbrowskiej, Mostową, Powstańców Wlkp., Czechowskiego, Wyszyńskiego, Kościelną i Wojska Polskiego. Finisz rozgrywał się na promenadzie, a meta znajdowała się przy pływalni Delfin.

Jako pierwszy do mety dotarł Dmytro Musiatcenko – w czasie 32 minut i 55 sekund. Drugi był Marcin Zagórny z Krosna Odrzańskiego, a trzeci Krzysztof Stefanowicz z Poznania.

Najszybszą kobietą była Marta Łagownik, która uzyskała czas 36 minut 28 sekund i na mecie była szósta.

Wśród zawodników z powiatu chodzieskiego najlepiej wypadł Damian Tupaj, który zajął 12 miejsce w kategorii open. Tuż za nim, na 13 miejscu open, uplasował się Roman Kołodziejczyk – pomysłodawca biegu. Trzeci w powiecie i zarazem 19 w kat. open był Robert Gehrke.

Wśród pań reprezentujących nasz powiat, najlepsze wyniki uzyskały Kornelia Kopienka, Sylwia Romańczyk i Aleksandra Strzępka.

Na pamiątkowych medalach, wręczanych biegaczom na mecie, znalazł się w tym roku wizerunek urzędu miejskiego.