Chodzieski Sanepid ma 65 lat

Chodzież Najnowsze Regiony

CHODZIEŻ. W piątek 6 września w Młodzieżowym Domu Kultury, z udziałem między innymi przedstawicieli władz powiatu, miały miejsce uroczyste obchody 100-lecia inspekcji sanitarnej w naszym kraju oraz 65-lecia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chodzieży.


Po powitaniu przez dyrektor PSSE Bogusławę Kazecką zaproszonych gości, zaprezentowane zostały najważniejsze zadania Sanepidu oraz przybliżony rys historyczny zarówno Państwowej Inspekcji Sanitarnej, jak i Powiatowej Stacji w Chodzieży, która została utworzona w 1954 roku. Obecny na jubileuszowym spotkaniu wicestarosta chodzieski Julian Hermaszczuk złożył na ręce pani dyrektor, skierowane do wszystkich pracowników PSSE, podziękowania za sumienną pracę oraz dbanie o właściwy stan zdrowia publicznego w powiecie chodzieskim.


Podczas uroczystości nie zabrakło części artystycznej, w trakcie której wystąpiły Laura Mandelt i Katarzyna Kubińska ze Studia Piosenki Młodzieżowego Domu Kultury, ćwiczące tam swój talent pod okiem Krzysztofa Jarochy.

(fot. Starostwo Powiatowe Chodzież)

Piotr Szkoda