Poprzyj budowę ścieżki rowerowej z Siedliska do Trzcianki

Najnowsze Trzcianka Wydarzenia

TRZCIANKA. Na terenie Gminy Trzcianka ruszyła akcja zbierania podpisów poparcia dla budowy ścieżki rowerowej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 180       z Siedliska do Trzcianki.

W Siedlisku istnieje ścieżka do cmentarza, a w Trzciance od osiedla Domańskiego. Brakuje zaledwie 5,4 km ścieżki, aby móc bezpiecznie                  z Siedliska dojechać do Trzcianki rowerem.

Mieszkanka Siedliska, Alicja Augustyn i mieszkaniec Trzcianki, Remigiusz Wojtera, zorganizowali akcję obywatelską zbierania podpisów popierających potrzebę budowy ścieżki rowerowej. Istotne jest to, że do tej ścieżki gmina może otrzymać 50% dofinansowania, więc jest o co powalczyć.

Akcja w przeciągu doby uzyskała kilkaset głosów poparcia w Internecie od mieszkańców Gminy Trzcianka. Równolegle trwa akcja zbierania podpisów na terenie gminy. Inicjatorzy akcji każdego dnia, w różnych miejscach, zbierają podpisy od mieszkańców.

Akcja potrwa do 10 września, organizatorzy zapraszają do śledzenia informacji na fb/remigiuszwojtera oraz składania podpisów na kartach poparcia.

 (Red.)