Strażacy z Chodzieży w ?IX Pilskim Biegu Przełajowym?

Chodzież

W sobotę 25 sierpnia 2018 roku odbył się ?IX Pilski Bieg Przełajowy im. Jerzego Adamskiego?. Dystans do pokonania wynosił 10 km. Celem tych zawodów było upamiętnienie medalisty olimpijskiego, boksera Jerzego Adamskiego – byłego mieszkańca Osiedla Staszyce w Pile, a także popularyzacja biegania jako środka aktywności ruchowej. Bieg rozpoczął się o godzinie 11:00 na terenie Osiedla Staszyce. Trasa biegu nie była łatwa, ponieważ teren był zróżnicowany – raz biegło się po twardym asfalcie, raz po drodze gruntowej, a nawet po kostce brukowej.
W zawodach wzięli udział funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży: mł. bryg. Leszek Naranowicz zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży oraz st. str. Marcin Wojtania funkcjonariusz I zmiany Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Chodzieży. St. str. Marcin Wojtania zajął bardzo wysokie 12 miejsce z czasem 41 minut i 6 sekund, a mł. bryg. Leszek Naranowicz został sklasyfikowany na 47 miejscu z czasem 45 minut i 48 sekund. Bieg ukończyło 167 zawodników.

Źródło: mł. bryg. Leszek Naranowicz.