Uczniowie z Sarbi z wizytą u policjantów

Czarnków Najnowsze Trzcianka Wydarzenia

CZARNKÓW. Policjantów z czarnkowskiej komendy odwiedzili uczniowi klas I-III Szkoły Podstawowej w Sarbi wraz z opiekunami. Podczas wizyty dzieci mogły zwiedzić budynek komendy, porozmawiać z funkcjonariuszami oraz zobaczyć sprzęt jaki wykorzystują w codziennej służbie. Spotkanie było też świetną okazją do rozmów na temat bezpieczeństwa.

W trakcie wizyty uczniowie spotkali się z Komendantem Powiatowym Policji w Czarnkowie – insp. Piotrem Ryżkiem, a także zwiedzili policyjne pomieszczenia m.in. stanowisko kierowania, ,,niebieski pokój” oraz pomieszczenie dla osób zatrzymanych. Mundurowi przybliżyli dzieciom charakterystykę swojej pracy oraz pokazali sprzęt jaki wykorzystują podczas codziennej służby.

Ogromne zainteresowanie naszych sympatycznych gości wzbudził radiowóz policyjny, który mogły pooglądać z bliska, a nawet zasiąść za jego kierownicą, środki przymusu bezpośredniego oraz maskotka sierżanta Pyrka.

Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali informacji na temat sposobów zabezpieczania śladów pozostawionych na miejscu przestępstwa oraz jakich używa się do tego narzędzi. Na pamiątkę otrzymały daktyloskopijny odcisk własnego palca.

Spotkanie było znakomitą okazją, aby przekazać dzieciom porady dotyczące bezpieczeństwa oraz sposobów unikania zagrożeń.

Uczniowie nie tylko z zaciekawieniem słuchali tego o czym mówili policjanci, ale także aktywnie uczestniczyli w dyskusji zadając sporo pytań. Mamy nadzieję, że wizyta podobała się naszym gościom i pozostanie jeszcze na długo w pamięci.

Asp. Karolina Górzna-Kustra/KPP Czarnków