Pilscy i poznańscy policjanci zlikwidowali nielegalny biznes w mazowieckiem

Na sygnale Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia
Poznańscy i pilscy policjanci ustalili, że trzej mieszkańcy powiatu pilskiego wraz z mieszkańcem województwa mazowieckiego  prowadzą nielegalną fabrykę, w której produkują tzw. krajankę tytoniową. Akcję przeprowadzili w połowie stycznia.
Funkcjonariusze zatrzymali na terenie powiatu pilskiego trzech mężczyzn oraz kolejnego na terenie województwa mazowieckiego. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych zlokalizowanych w województwie mazowieckim stróże prawa zabezpieczyli łącznie blisko tonę suszu tytoniowego. Zamknęli jednocześnie nielegalną fabrykę wyposażoną w różnego rodzaju maszyny służące m.in. do cięcia i suszenia tytoniu –  informuje podkom. Żaneta Kowalska, oficer prasowy KPP w Pile.

Zatrzymani mają od 29 do 53 lat.

-Usłyszeli zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej w związku z popełnianiem przestępstw z kodeksu karno-skarbowego. Grozi im odpowiednio do 10 lat więzienia oraz wysokie kary pieniężne – dodaje Kowalska.

Na wniosek Policji oraz Prokuratury Rejonowej w Złotowie, Sąd Rejonowy w Złotowie wobec trzech mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Kolejny objęty został dozorem policyjnym. Zabezpieczone zostało również mienie podejrzanych na poczet przyszłych kar.

 (Red.)

 Fot.KPP Piła