Wjechał w latarnię. Nie miał prawa jazdy

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. Policjanci ze złotowskiej drogówki ukarali mandatem pewnego 18-latka, który pomimo braku uprawnień do kierowania, wsiadł do samochodu i doprowadził do kolizji. Na szczęście nikomu nie zrobił krzywdy.

W wtorkowe przedpołudnie (11 lutego) oficer dyżurny złotowskiej komendy otrzymał informację, że na ul. 8 marca w Złotowie kierujący samochodem osobowym marki Peugeot uderzył w lampę uliczną, po czym próbował wypchnąć uszkodzony samochód i odjechać.

Policjanci niezwłocznie udali się na miejsce zdarzenia, aby uniemożliwić sprawcy kolizji dalszą niebezpieczną jazdę. Bardzo szybko ustalili dlaczego kierowca chciał odjechać. Okazało się, że osobowym peugeotem kierował 18-letni mieszkaniec powiatu złotowskiego, który nie posiadał jeszcze prawa jazdy – informuje podkom. Maciej Forecki z KPP w Złotowie.

Mundurowi odtworzyli przebieg zdarzenia.

Chłopak jadąc z nadmierną prędkością stracił panowanie nad pojazdem, po czym uderzył w latarnię, powodując jej uszkodzenie – dodaje Forecki. -Brak uprawnień, a do tego nieumiejętność prowadzenia auta mogły zakończyć się znacznie poważniejszymi konsekwencjami. Osoba, która nigdy nie zdała egzaminu i nie uzyskała uprawnień do kierowania pojazdem stwarza niebezpieczeństwo na drodze.

Policjanci zakazali mężczyźnie dalszej jazdy i ukarali go mandatem karnym w wysokości tysiąca złotych.

(Red.)

 Fot. KPP Złotów