PSZOK w Pile otwarty. Od 1 czerwca będzie dostępny dla mieszkańców

Chodzież Czarnków Inwestycje Najnowsze Piła Trzcianka Wałcz Wydarzenia Złotów

PIŁA. 20 maja odbyło się symboliczne przekazanie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ulicy F. Philipsa w Pile. Już wkrótce, bo od 1 czerwca obiekt będzie dostępny dla mieszkańców.

Wybudowanie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Pile kosztowało niemal 2,5 miliona złotych. Obiekt powstał przy ulicy Philipsa, na działkach udostępnionych przez władze Piły. Obiekt ma powierzchnię 3984 metrów kwadratowych. Będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00 oraz w soboty od godziny 10. do godziny 14.

Z PSZOK-u mogą korzystać mieszkańcy gmin należących do Związku, którzy złożyli deklarację i regularnie uiszczają opłatę za odbiór odpadów komunalnych. Pracownik zweryfikuje w systemie daną osobę.

***

Budowa jednocześnie 13 punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w dwunastu gminach to największa inwestycja Związku Międzygminnego „Pilski Region Gospodarki Odpadami Komunalnymi”, a zarazem największy tego typu projekt w skali kraju. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 20 mln 800 tys. zł, z czego kwota dofinansowana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie wynosi ponad 14 mln 400 tys. zł.

Osiem PSZOK-ów w dwóch powiatach już funkcjonuje i to z powodzeniem. Znajdują się one w Okonku, Jastrowiu, Krajence, Wieleniu, Drawskim Młynie, Krzyżu Wielkopolskim, Czarnkowie Gajewie i Czarnkowie Brzeźnie.

Od 1 czerwca zostaną uruchomione dla mieszkańców wszystkie punkty w powiecie pilskim: w Pile, Wyrzysku, Grabównie, Kaczorach i Ujściu. W sumie trzynaście PSZOK-ów będzie obsługiwało 173 tysiące mieszkańców gmin należących do ZM „PRGOK”.

 Dorota Bonzel/ ZM PRGOK