W końcu jest! Otwarto drogę Kamionka – Sokołowo

Czarnków Najnowsze Wydarzenia

LUBASZ. Była remontowana etapami i to przez kilka lat. Ale w końcu  dotarła do finiszu. To droga Kamionka- Sokołowo.  28 września uroczyście oddano do uzysku jej trzeci i zarazem ostatni odcinek.

Drogę o łącznej długości 2933 mb budowano w latach 2015 – 2018 odcinkami, począwszy od wsi Kamionka, a skończywszy w Sokołowie. Była to inwestycja powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego, którą finansowo wspierała gmina Lubasz.

– Dziś z pełną odpowiedzialnością możemy powiedzieć, że marzenia się spełniają. Dzięki wysiłkowi wielu osób, nie tylko radnych powiatowych i członków zarządu, ale także samorządowi gminy Lubasz oraz wykonawcom udało się zrealizować tę ważną inwestycję. Dziękuję Wam wszystkim za doskonałą współpracę – mówił Tadeusz Teterus, starosta czarnkowsko – trzcianecki.

O budowę tej drogi wnioskował kilkanaście lat temu  radny Gminy Lubasz,  wówczas radny powiatu Andrzej Macyszyn. Potrzebę wykonania  drogi potwierdzali mieszkańcy wsi Kamionka i Sokołowo, którzy na każdym zebraniu wiejskim zgłaszali wnioski w tej sprawie.

Wybudowano łącznie 2933 mb drogi za kwotę 3.176.329,04 zł, z czego  środki powiatu stanowiły 1.395.564,04 zł, a środki budżetu gminy 1.319.225,00 zł. Na realizację tego zadania powiat uzyskał także dofinansowanie z budżetu państwa w kwocie 461.540,00 zł.

  lubasz.pl
 (WM)