Trefny tytoń, papierosy i spora gotówka

Na sygnale Najnowsze Piła

PIŁA. Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali dwoje mieszkańców Piły podejrzanych o nielegalne posiadanie dużej ilości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Mundurowi zabezpieczyli ponad 80 000 sztuk papierosów wraz z tytoniem i spirytusem. Łączną sumę strat na rzecz Skarbu Państwa oszacowano na ponad 400 000 zł. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za to przestępstwo grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Akcje wymierzoną w przestępczość akcyzową zaplanowano na 3 lipca.

-Policjanci ustalili, że jeden z mieszkańców Piły może być w posiadaniu znacznych ilości wyrobów akcyzowych nieoznaczonych polskimi znakami akcyzy skarbowej. W czasie przeszukania w mieszkaniu 62-latka funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli łącznie 64 000 sztuk papierosów różnych marek,12 kg tytoniu ciętego oraz 10 litrów spirytusu – mówi Jędrzej Panglisz z KPP w Pile.

Tego samego dnia w ramach dalszych działań policjanci przeszukali pomieszczenia zajmowane przez 38-letnią pilankę. Tam również znaleźli nielegalny towar  – 17 000 sztuk papierosów.

Podczas wykonywanych czynności policjanci zabezpieczyli również pieniądze  – ponad 60 000 złotych. Jak ustalono, zatrzymane osoby zajmowały się procederem przestępczym co najmniej od 2017r., a szacowana wartość strat z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wynosi ponad 400 000 zł.

Nielegalny towar został zabezpieczony przez policjantów, a ich właściciele

zatrzymani i przewiezieni do Komendy Powiatowej Policji w Pile.

(WM)

Źródło: KPP Piła