50 lat pod opieką Marii Grzegorzewskiej

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy  im. Marii Grzegorzewskiej w Pile świętował swoje  50-lecie. Obchody rozpoczęły  się uroczystą akademią w  Młodzieżowym Domu Kultury, a zakończyły piknikiem integracyjnym  na terenie ośrodka.

Ta wyjątkowa placówka, która od tylu lat kształci, wychowuje i pomaga dzieciom i młodzieży wymagającym specjalnej troski i edukacji, jako samodzielna jednostka zaczęła działać jesienią 1967 roku. Wcześniej, na początku lat 50. ubiegłego wieku uruchomiono jedynie kilka oddziałów w gmachu Szkoły Podstawowej nr 1.


Jubileusz ośrodka świętowano w znakomitych nastrojach, bowiem po ponad 50 latach wybudowano dla wychowanków salę gimnastyczną, boiska i place do rehabilitacji.
– W tym szczególnym dniu mogę jeszcze raz podziękować za ten wspaniały prezent obecnym władzom Powiatu Pilskiego, zwłaszcza panu staroście Eligiuszowi Komarowskiemu – powiedział Tomasz Łochowicz, dyrektor  SOSW w Pile.


Słów podziękowań padało zresztą wiele, podobnie jak gratulacji. Dziękowano byłej kadrze, która również licznie stawiła się na uroczystościach, dziękowano darczyńcom, którzy na co dzień wspierają Ośrodek.

Władze powiatu pilskiego reprezentowali: Eligiusz Komarowski, starosta pilski, Kazimierz Wasiak, przewodniczący Rady Powiatu w Pile oraz Przemysław Pochylski, etatowy członek Zarządu Powiatu. Z okazji jubileuszu wręczyli dyrektorowi szkoły pamiątkowy grawerowany dyplom.
– Gratuluję wszystkim, którzy wkładają serce i  wszystkie swoje umiejętności w rozwój tych wspaniałych  dzieci, zarówno młodszych, jak i starszych. Wiem, że traktujecie je jak własne dzieci dając im jeszcze dużo miłości – powiedział starosta pilski.

Wychowankowie przygotowali na jubileuszową akademię liczne występy artystyczne.

 powiat.pila.pl, (WM)