Zbyt szybka jazda i trzy zatrzymane prawka

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie, dbając o bezpieczeństwo na drodze, codziennie kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy. Tylko jednego dnia zatrzymali uprawnienia do kierowania trzem kierowcom.

11 października policjanci prowadzili kontrole prędkości w terenie zabudowanym w miejscowości Franciszkowo, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h.

Pierwszego pirata funkcjonariusze namierzyli tuż po godzinie 8. Kierujący  osobowym  BMW 52-letni mężczyzna miał na liczniku 108 km/h.

Kilkadziesiąt minut później na tej samej trasie 20-latka  przekroczyła dozwoloną prędkość o 52 km/h.

O godzinie 09:30 natomiast policjanci zatrzymali do kontroli kierującą pojazdem Ford S-Max  30-letnią kobietę,  która  w obszarze zabudowanym miała na liczniku aż 118 km/h.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, piraci drogowi zostali ukarani mandatami i 10 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali też ich uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy.

Przypominamy !

Kierowca który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez funkcjonariuszy, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli to nadal nie zniechęci kierowcy – ryzykuje on utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

IW, (WM)