Napadł, pobił, okradł. Został aresztowany

Na sygnale Najnowsze Trzcianka Wydarzenia

TRZCIANKA. Dzielnicowy z trzcianeckiego komisariatu zatrzymał 30-latka, który napadł na mieszkańca miasta i zabrał mu portfel.  Mężczyzna ma już na swoim koncie podobne przestępstwa, aż trzykrotnie odbywał karę pozbawienia wolności. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora oraz śledczych i tymczasowo go aresztował.

Do rozboju doszło 11 października w południe na  Placu Pocztowym w Trzciance.

Z relacji pokrzywdzonego wynika , że podszedł do niego mężczyzna i zażądał wydania pieniędzy. Kiedy usłyszał odmowę, niespodziewanie zaczął go uderzać rękoma po całym ciele powodując liczne obrażenia, po czym z kieszeni spodni skradł mu portfel wraz z dokumentami – relacjonuje mł. asp. Karolina Górzna Kustra z KPP w Czarnkowie.

 O zdarzeniu zostali zawiadomieni trzcianeccy policjanci. Jako pierwszy na miejscu pojawił się dzielnicowy, który widząc jak złodziej ucieka z łupem, pobiegł za nim.  Po chwili mężczyzna był już w jego rękach.

Okazał się nim 30-letni mieszkaniec Trzcianki. Był już w przeszłości karany za przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu oraz mieniu. Trzykrotnie odbywał karę pozbawienia wolności, w tym również za rozbój. Zakład karny opuścił w październiku ubiegłego roku. Obecnie prowadzone są przeciwko niemu postępowania dotyczące kradzieży, przywłaszczenia mienia oraz naruszenia nietykalności cielesnej.

Zaraz po zatrzymaniu napastnik trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzut rozboju. Śledczy i prokurator wnioskowali o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Trzcianecki sąd przychylił się do tego wniosku i 30-latek najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami – dodaje Górzna – Kustra.

Za przestępstwo, które popełnił kodeks karny przewiduje do 12 lat więzienia. W jego przypadku kara będzie surowsza, gdyż będzie on odpowiadał w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa.

(WM)

Źródło: KPP Czarnków