Palił się budynek w Nowej Świętej. Poparzony mieszkaniec poszedł po pomoc

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

NOWA ŚWIĘTA, pow. złotowski. Siedem zastępów straży pożarnej gasiło wczoraj po południu pożar budynku jednorodzinnego w Nowej Świętej. Poszkodowana jest jedna osoba.

Wczoraj (01.11.)  o godzinie 14:24 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Złotowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku jednorodzinnego w Nowej Świętej.

Gdy jednostki straży pożarnej dotarły na miejsce, ogniem objęty był cały budynek, z widocznym uszkodzeniem ściany szczytowej.

Strażacy rozpoczęli działania gaśnicze. Pierwsze zespoły ratowników pracowały w sprzęcie ochrony dróg oddechowych wraz z liniami gaśniczymi i kamerą termowizyjną, którą zlokalizowano źródło ognia.

Z budynku wyniesiono dwie butle z gazem propan-butan, w tym jedną z rozerwanym płaszczem, mogącą być następstwem wybuchu gazu. Ze względu na naruszoną konstrukcję budynku działania prowadzono głównie z zewnątrz,  z wysokości, przy pomocy podnośnika hydraulicznego  – relacjonuje st. str. Maciej Palacz.

Podczas gdy strażacy walczyli z ogniem do kierującego akcją dotarła informacja, że w odległości około 300 metrów od płonącego domu,  na polnej drodze znajduje się poparzony mieszkaniec. Mężczyzna samodzielnie opuścił  budynek i udał się po pomoc. Przekazano go ratownikom medycznym.

Po ugaszeniu pożaru i sprawdzeniu pogorzeliska budynek został doraźnie zabezpieczony. O tym, czy nadaje się jeszcze do zamieszkania, czy raczej do rozbiórki zadecyduje inspektor nadzoru budowlanego.

 

W akcji gaśniczej uczestniczyło siedem zastępów OSP ze Świętej, Kleszczyny, Krajenki, Radawnicy i JRG ze Złotowa.

(WM), Źródło: KP PSP Złotów