Mężczyzna wpadł do studni. Uratowali go strażacy z Piły

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. To na szczęście tylko scenariusz  ćwiczeń, jakie przez trzy ostatnie dni października realizowali strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP Nr 1 i 2 w Pile. Zajęcia obejmowały zagadnienia z zakresu ratownictwa wysokościowego na poziomie podstawowym i specjalistycznym.

 

-Ćwiczenia podzielone zostały na moduł teoretyczny zrealizowany na terenie JRG Nr 2, gdzie odbyła się weryfikacja posiadanego sprzętu wysokościowego w zakresie podstawowym obu jednostek oraz omówione zostały zagrożenia, sposób i dobór odpowiedniego zabezpieczenia ratownika w celu bezpiecznego podejmowania i ewakuacji poszkodowanego ze studni. W części praktycznej realizowanej w oparciu o  infrastrukturę Miejskiej Energetyki Cieplnej, strażacy przy pomocy dostępnych sił i środków zrealizowali w praktyce założone działania ratownicze – wyjaśnia bryg. Zbigniew Szukajło, oficer prasowy  KP PSP w Pile.

 

Zdobyte umiejętności strażacy wykorzystają podczas doskonalenia zawodowego oraz bezpośrednio podczas akcji ratowniczych.

(WM)
Fot. : JRG nr 2 PSP w Pile