Tak 100 lat niepodległości będą świętować pilanie

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Już w środę “żywa flaga” na placu Staszica, przedszkolaki przygotują także muzyczno-słowny występ artystyczny związany z obchodami święta Niepodległości i we wszystkich placówkach o jednej godzinie odśpiewają Hymn Narodowy. Poza tym rajd PTTK pn. Piknik Marciński i koncert chóru “Halka”, który obchodzi 100-lecie istnienia! Radosne świętowanie ciągle trwa w Pile! Niech barwy i symbole narodowe pozostaną widoczne.

7 listopada “Żywa flaga” w wykonaniu pilskich przedszkolaków. O godz. 10:30 na placu Staszica blisko 730 dzieci weźmie udział w wydarzeniu, podczas którego ustawią się tak, by trzymając białe i czerwone plansze ułożyć polską flagę.

8 listopada odbędzie się “Przedszkolny Polonez na 100 lecie Niepodległości” w Regionalnym Centrum Kultury, czyli niepodległościowy występ pilskich przedszkolaków. Rozpocznie się o godz. 9:30 i będzie muzyczno-słownym wstępem artystycznym w wykonaniu dzieci.

9 listopada odbędzie się IV edycji Miejskiego Turnieju Historycznego Jeden z dziesięciu, który w tym roku jest organizowany z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wybuchu powstania wielkopolskiego. Celem Turnieju jest przybliżenie wiedzy na temat tych dwóch wielkich wydarzeń w dziejach naszego narodu. Nasze dzisiejsze spotkanie jest również wspaniałą okazją do włączenia obywateli Piły do wspólnego świętowania stulecia Niepodległości i powstańczego zrywu Wielkopolan oraz trwałego uwiecznienia w pamięci pilan wydarzeń i osób związanych z odradzaniem się Państwa Polskiego, ze szczególnym uwzględnieniem historii naszego regionu. Konkurs odbędzie się w Inwest-Parku, o godz. 12:00 a jego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 5.

W sobotę 10 listopada, dwa wydarzenia, tj. Koncert Chóru „Halka” oraz Piknik Marciński organizowany przez PTTK (szczegóły: 100 km na 100-lecie Niepodległości). W ramach Pikniku Marcińskiego uczestnicy wezmą udział w rajdzie rowerowym, pieszym, motocyklowym, kajakowym, a także pokonają trasę surwiwalową. Wszyscy spotkają się przy świetlicy w Motylewie, gdzie znajdzie się czas na konkursy i zabawy, a także słodki poczęstunek.

Ważnym wydarzeniem będzie koncert chóru “Halka”, który obchodzi 100 lat istnienia, co idealnie wpisuje się w obchody święta Niepodległości. To wydarzenie rozpocznie się o 17:00 w sali kameralnej Regionalnego Centrum Kultury.

Zapraszamy także 11 listopada do wzięcia udziału w Miejskich Obchodach Święta Niepodległości. Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny rozpocznie się o godz. 15:00 w kościele pw. Świętej Rodziny w Pile, następnie przemarsz na plac Zwycięstwa.

Uroczystości pod Pomnikiem Tysiąclecia Polski i Powrotu Ziem Zachodnich do Macierzy na plau Zwycięstwa rozpoczną się o godzinie 16:15. W części nieoficjalnej zapraszamy także na gorącą herbatę i rogale świętomarcińskie.

 Bądźmy razem w tak wyjątkowym dniu!

Urząd Miasta Piły