5 150 złotych na renowację grobów powstańców wielkopolskich

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Zbiórka Powstańcza za nami, więc czas na krótką relacje – piszą na swoim profilu Pilscy Patrioci.  Postawiliśmy sobie poprzeczkę na “piątkę” i z wielką radością chcemy Was poinformować, że nas cel został osiągnięty. Przy okazji kwesty pod pilskim cmentarzem udało się zebrać dokładnie 5150 zł. Warto odnotować, że ta kwota idealnie wpisuje się w okrągłą setną rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego oraz odzyskania przez Polskę niepodległości.

Podobnie jak w ubiegłym roku na pilskim cmentarzu odbywała się również kwesta na budowę Hospicjum w Pile. Tym bardziej jesteśmy zadowoleni z takiego wyniku, ponieważ przy organizacji dwóch wielkich zbiórek zebrać ponad 5 tysięcy złotych na renowacje grobów bohaterów, którzy poszli walczyć za swój kraj 100 lat temu budzi wielką dumę. Dumę z postawy naszych mieszkańców oraz całego regionu, że nadal pamiętamy o zwycięskim zrywie Wielkopolan. To pokazuje, że nie jest nam obojętny los żołnierzy, którzy głównie przepłacili życiem za swoją postawę na rzecz ukochanej ojczyzny.

 

Dbając o grób czy zapalając im symboliczne światełko możemy się dzisiaj odwdzięczyć i podziękować za ich patriotyczną postawę. I właśnie to ma na celu nasza akcja, która rozpoczęła się w Poznaniu 10 lat temu pt. “Wiara Powstańcom”.

Zliczając wszystkie zbiórki udało się już zebrać ponad milion złotych, a za to wszystko odnowiliśmy ponad 500 grobów, a 1500 mogił zostało oznaczonych specjalnymi tabliczkami z napisem “Powstaniec Wielkopolski”. Dzięki Waszej hojności udało się również sfinansować kilkaset tablic informacyjnych, które stanęły w miejscach znaczących dla przebiegu zwycięskiego zrywu Wielkopolan.

Dzisiaj w Poznaniu jeszcze trwa liczenie pieniędzy z wszystkich puszek z różnych stron Wielkopolski. Zeszłoroczny rekord już został pobity o 50 tysięcy i na razie kwota zatrzymała się na 310 tys. złotych. Śmiało możemy napisać, że każdy z Was wrzucając choć symboliczną kwotę przyczynił się do czegoś wielkiego, a setna rocznica Powstania to odpowiedni moment na takie rekordy, choć nie to jest najważniejsze.

W tym roku po raz pierwszy do zbiórki włączył się Wyrzysk z kwotą 1410 zł oraz Budzyń, który zebrał aż 1990 zł. Chłopacy zapowiedzieli, że w następnych latach będą na pewno kontynuować zbiórki na swoich terenach. Podsumowując jako FC Piła zebraliśmy razem 8550 zł.

Z każdej złotówki rozliczymy się z Wami wrzucając relację co jakiś czas z naszych działań. Plany mamy spore, więc musimy się wziąć ostro do pracy, aby zdążyć ze wszystkim do 27 grudnia.

Serdecznie dziękujemy za każde miłe słowo oraz sympatyczny uśmiech. Dziękujemy przede wszystkim za zaufaniem pomimo zszarganej opinii kibola chuligana. Już dzisiaj gorąco zapraszamy na Marsz Powstania Wielkopolskiego, który przejdzie ulicami Piły 27 grudnia.

 Pilscy Patrioci