Koncertowaliśmy dla Niepodległej

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA„Wojenko, wojenko”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Ułani, ułani”, „Deszcz, jesienny deszcz” – to tylko niektóre polskie piosenki, które wczoraj w Biurze Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile, wspólnie z mieszkańcami miasta wykonał Wyrzyski Chór Męski.

 

Nastrój i oprawa koncertu były utrzymane w klimacie obchodów niepodległości. Dominowały biało – czerwone barwy, a goście otrzymali kotyliony, chorągiewki i śpiewniki.

 Zanim jednak odbyło się wspólne śpiewanie, chór wykonał najbardziej znane pieśni patriotyczne. Koncert rozpoczął się wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego, a zakończył Rotą. Ale nie zabrakło również „Bogurodzicy”, czy sławnego „Hallelujah”, którego wykonanie rozsławiło Wyrzyski Chór Męski wśród szerszej publiczności.

 


Jesteście wizytówką powiatu pilskiego. To był wspaniały koncert o czym świadczy również ta ogromna publiczność, którą zgromadziliście. Takiej frekwencji w tym budynku jeszcze nie było – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski dziękując członkom chóru i dyrygentowi Piotrowi Jańczakowi.

 (WM), Powiat Pilski FB