A dąb niech przypomina…

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości pilanie świętowali nie tylko 11 listopada, ale równiez w ciągu całego jubileuszowego roku.

Wczoraj w ramach upamiętnienia wyjątkowej dla Polaków rocznicy w parku na wyspie prezydent miasta Piotr Głowski, przewodniczący Rady Miasta Rafał Zdzierela wraz z radnymi starej i nowej kadencji posadzili dąb – drzewo będące symbolem długowieczności.

Wraz z drzewem w ziemi zakopana została butelka z pamiątkowym listem. “Niech ten Dąb Wolności rosnąc każdego dnia, przypomina pilanom o odwadze i męstwie naszych przodków, którym zawdzięczamy wolną Polskę”.

 

***

11 listopada 2018 roku, równe 100 lat od pamiętnych wydarzeń mieszkańcy Grodu Staszica spotkali się pod pomnikiem Tysiąclecia Polski i Powrotu Ziem Zachodnich do Macierzy, by uczcić niepodległość.

Przed nami kolejne stulecie, za które jesteśmy odpowiedzialni. Powinniśmy i możemy budować coraz lepszą Polskę. Polskę tolerancyjną, otwartą, gościnną, nowoczesną, pamiętającą o wszystkich obywatelach. Kraj nie tylko wolny, ale również kraj wolnych obywateli. Możemy budować Polskę lokalną. Bez wielkiego patosu i pretensjonalności. Wspólnotę skupioną wokół problemów młodych rodzin, osób starszych, lokalnej ekonomii i gospodarki, problemów ochrony środowiska naturalnego. Dającą poczucie bezpieczeństwa każdemu, niezależnie od poglądów politycznych, religijnych, koloru skóry, przynależności partyjnej czy wieku – mówił prezydent Piły Piotr Głowski.

 

W poczuciu wspólnoty narodowej, pielęgnując tradycję, delegacje złożyły  kwiaty pod pomnikiem.

Świętowanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem – rogalami z makiem.

 (WM), UM PIŁA