Poseł Marta Kubiak na powstańczych uroczystościach w Wolsztynie

Chodzież Czarnków Najnowsze Piła Polityka Trzcianka Wałcz Wydarzenia Złotów
Poseł Marta Kubiak reprezentowała Prezesa Rady Ministrów podczas uroczystości z okazji 100-lecia Powstania Wielkopolskiego.
W sobotę 5 stycznia Marta Kubiak, poseł Prawa i Sprawiedliwości, pojechała do Wolsztyna, gdzie upamiętniono Powstańców Wielkopolskich oraz świętowano setną rocznicę wyzwolenia miasta.
Podczas uroczystej akademii pani poseł, występując w imieniu premiera Mateusza Morawieckiego, odczytała okolicznościowy list, wystosowany do mieszkańców Wolsztyna. oto jego fragment:
„Wielkopolanie byli gotowi sami wywalczyć sobie niepodległość. Czynnie sprzeciwiali się germanizacji – nie tylko w znanej wszystkim Wrześni, ale także tutaj w Wolsztynie, odbywały się strajki szkolne i już od 1917 roku trwały przygotowania do walki. Państwa przodkowie szybko zrozumieli, że należy wziąć sprawy we własne ręce”.
Pani poseł złożyła też kwiaty przed Pomnikiem Powstańca Wielkopolskiego.
Powstanie Wielkopolskie – tak ważne w historii Polski, a szczególnie w historii naszego regionu, a przez lata zapomniane. Cieszę się, że w ostatnim czasie zaczyna się to zmieniać. Dziękuję władzom i mieszkańcom Wolsztyna za zorganizowanie tak pięknej uroczystości – skomentowała poseł Marta Kubiak.
 D. Bonzel
Fot. Wolsztyński Dom Kultury