Kupowali morfinę na fałszywe recepty

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. Oszukali kilka aptek na terenie powiatu złotowskiego. Dwójka kompanów z województwa pomorskiego posługiwała się fałszywymi receptami, które wykorzystywała do zakupu morfiny. Wpadła przez czujność jednego z aptekarzy…

-W minionym tygodniu policjanci złotowskiej jednostki uzyskali informację o próbie wykupienia leku odurzającego na podstawie podrobionej recepty w jednej z złotowskich aptek. Zaalarmowani funkcjonariusze rozpoczęli działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców tego przestępstwa. Na ich efekty nie trzeba było długo czekać. Kilkadziesiąt minut później policjanci zatrzymali nie jedną, a dwie osoby w wieku 20 i 30-lat. To mieszkańcy województwa pomorskiego. Młodszy został zatrzymany na terenie apteki, drugi zaś na terenie miasta Złotów. Przy obu funkcjonariusze znaleźli fałszywe druki recept i kilka pustych opakowań zakupionego wcześniej leku – relacjonuje podkom. Maciej Forecki ze złotowskiej komendy Policji.

Para oszustów trafiła do policyjnej izby zatrzymań. Śledczy ustalili, że mężczyźni oszukali kilka aptek na terenie powiatu złotowskiego oraz usiłowali dokonać oszustwa na terenie Zakrzewa i Złotowa.

-Wobec 20-latka na wniosek policji prokurator zastosował policyjny dozór. W sprawie trwają dalsze czynności zmierzające do jej wszechstronnego wyjaśnienia tego procederu. Policjanci ustalają, w jaki sposób podejrzani weszli w posiadanie fałszywych blankietów recept oraz czy swojej przestępczej działalności nie prowadzili na terenie innych województw. Mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące posługiwania się podrobionymi dokumentami i oszustwa na szkodę NFZ – dodaje podkomisarz Forcki.

Za posłużenie się podrobionym dokumentem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast oszustwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

 (Red.)

 Fot. KPP Złotów